Petak, 1 prosinca, 2023
NaslovnicaVIJESTITROGIRRUKOMETAŠI TROGIRA POŠTENO NAMUČILI PRVAKA HRVATSKE

RUKOMETAŠI TROGIRA POŠTENO NAMUČILI PRVAKA HRVATSKE

RK Zagreb – MRK Trogir 36:31 (18:16)

Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Trogira u zagrebačkoj “Kutiji šibica” kod hrvatskog prvaka RK Zagreb koji je imao više problema nego što je očekivao protiv Trogira. Naši su odradili dobru utakmicu i nisu dopustili Zagrebu da se približi dvoznamenkastoj razlici. Imao je domaćin kontrolu, ali nije bio na razini svojih boljih izdanja. U prvom poluvremenu Trogirani su odlično koristili jedan od svojih najjačih aduta igru 7 na 6 na koju Zagrebaši nisu imali rješenja u obrani. U 22. minuti isključen je iz igre pivot Roko Trivković što je uvelike poremetilo plan trenera Borisa Popovića, kako u obrani tako i u napadu. Na poluvrijeme su otišli s minimalnih plus dva za Zagreb, a nastavku je Trogir nastavio s dobrom igrom ne dopustivši prvacima Hrvatske da odmaknu na veliku razliku. Završnih 36:31 je više nego dobar rezultat za Trogirane pred kojima je bitan domaći susret sa Sesvetama i europski dvoboj protiv prvaka Farskih Otoka, ekipe H 71. Najbolji strijelac Trogira bio je Tomislav Radnić s 9 golova, dok su po 4 pridodali Piteša, Tokić i Bradarić.

• Odigrali smo dobru utakmicu, unatoč isključenju prvog pivota koje nas je bitno poremetilo. Mislim da smo pružili dobar otpor Zagrebu i zadali im dosta muka, kazao je Boris Popović, trener MRK Trogira.
  • Dobro je što smo zabili prvaku Zagrebu preko 30 golova, a loše je što smo ih previše i primili. Sve u svemu, odigrali smo dobru utakmicu i moramo tako nastaviti protiv ostalih ekipa, kazuje Tomislav Radnić, rukometaš MRK Trogira.

RK Zagreb: Grbavac 6 obrana, Panjtar 3 obrane + 1 gol; Kos, Ćavar, Walczak 1, Faljić 2, Klarica 5, Gojun, Klis 8, Kraljević, Sirotić 4, Dibirov 1, Kavčić 3, Glavaš 5, Morales 5, Suholežnik 1.

RK Trogir: Lučin 3 obrane, Vranješ 2 obrane, Baković 4 obrane; Peran 1, Luketin 2, Jelić 2, Drnasin, Radnić 9, Piteša 4, Tokić 4, Čudina, Špika, Vulić, Vranješ, Smoljo 3, Bradarić – Šljujo 4, Trivković 2.

Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunutković (Vrpolje)