U 1. kolu Premijer lige Trogirani su u nedjelju gostovali u Varaždinu. Novi premijerligaši predstavili su se odličnom igrom protiv ekipe Varaždina 1930, ali nažalost nisu uspjeli doći do pobjede. Izgubili su s tri gola razlike rezultatom 26:23.
Cijelu utakmicu vodila se velika bitka za bodove. Varaždin je u prvom poluvremenu u jednom trenutku imao dva gola prednosti, a na poluvrijeme se otišlo s golom razlike (14:13). Trogirani su se hrabro i borbeno držali do 47. minute kada ekipa Varaždina prelazi u vodstvo od 4 gola (21:17) . Rukometaši Trogira tada “stišću” i serijom od tri pogotka dolaze do gola razlike (22:21) pet minuta prije kraja. Varaždinci su ipak bili prisebniji i koncentriraniji te utakmica završava s konačnih 26:23. Golman Luka Baković imao je 13 obrana, a najbolji strijelac bio je Tomislav Radnić sa šest ostvarenih pogodaka.
U subotu, 18. rujna u SD Vinko Kandija Trogirani u 2. kolu Premijer lige dočekuju ekipu Sesveta . Utakmica se igra u 13 sati.
Foto: evarazdin.hr