Centar za socijalnu skrb Trogir, kao nositelj projekta „Sretna obitelj – zdrava zajednica“ zajedno s partnerima na projektu održao je 16. srpnja u Salonu Grada konferenciju za medije na kojoj je predstavio projekt.
Uz predstavnike trogirskog Centra za socijalnu skrb, konferenciji su nazočili i predstavnici partnera na projektu: Centra za socijalnu skrb Split i Centra za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“ Split, uz sudjelovanje Javne ustanove RERA S.D., za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije.
Naime, Centar za socijalnu skrb Trogir je aplicirao za bespovratna sredstva, svojim projektom „Sretna obitelj – zdrava zajednica“ u okviru Poziva za dostavu projektnih prijedloga kroz operativni program Konkurentnost i Kohezija, iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova, a sam poziv nosi naziv „Unaprjeđivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza“.
Vrijednost čitavog projekta iznosi 7.944.290,84 kn, a samim ugovorom je za Centar za socijalnu skrb Trogir, predviđen iznos od 3.313.354, 95 kuna bespovratnih sredstava koja su namijenjena za rekonstrukciju i adaptaciju poslovnog prostora, na adresi Balančane 6 u Trogiru, čime bi se trajno osigurali bolji uvjeti za rad s korisnicima, a ujedno i trajno riješilo pitanje poslovnog prostora Centra za socijalnu skrb Trogir, koji sada svoju djelatnost obavlja na dvije lokacije, od kojih se za jednu plaća zakupnina i prostor nije u potpunosti prilagođen za rad s osobama s invaliditetom.
-Za napomenuti je da je samim krajem 2019.g. Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, izdvojilo sredstva i kupilo ovaj prostor, na adresi Balančane 6 u Trogiru, no isti je derutan i treba ga urediti. U svakom slučaju, a u okviru strategije razvoja socijalne skrbi u Republici Hrvatskoj, koja je ujedno i potpisnica Konvencije o pravima osoba s invaliditetom, i ovim projektom će se doprinijeti samim pružanjem socijalnih usluga u zajednici, smanjenje i prevencija institucionalizacije naših korisnika, kako bi isti što duže ostali unutar svojih obitelji, kao humanijeg oblika zbrinjavanja i zadovoljenja njihovih svakodnevnih potreba. Ovim putem bih se zahvalila na podršci Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, Javnoj ustanovi Rera SD za koordinaciju i razvoj SDŽ i naravno našim partnerima na projektu CZSS Split i COO „Juraj Bonači“, te se nadam da će realizacijom ovog projekta do listopada 2022.g., biti zasigurno omogućeno humanije okružje za korisnike i zaposlenike Centra Trogir, a samim time omogućen i daljnji razvoj socijalnih usluga, kazala je Jasna Jakus, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Trogir.
Foto: Centar za socijalnu skrb Trogir