Pozivamo i molimo građane da se suzdrže od dijeljenja neprovjerenih informacija, a ukoliko imaju saznanja o konkretnim događajima da obavijeste policiju na 192
Raznim društvenim mrežama i aplikacijama za razmjenjivanje poruka šire se informacije i videozapisi u kojima pojedinci maskirani u “maškare” napadaju osobe tražeći novac te navodno kradu po kućama u Trogiru. No, policija tvrdi kako informacije koje se šire nisu točne.
U priopćenju kojeg su večeras uputili medijima iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske stoji:
- U odnosu na javni pogovor i informacije o “maškaranim” osobama koje uzimaju novac na području Trogira obavještavamo vas da smo od četvrtka do danas obavili više razgovora s osobama koje bi mogle imati saznanja o navedenom. Nitko od osoba s kojima smo razgovarali nije osobno vidio niti imao saznanja o nasilnim događajima u kojima bi bilo elemenata protupravnog ponašanja, niti su imali saznanja o identitetu eventualno oštećenih osoba. Napominjemo da do sada nismo zaprimili prijave o napadima, niti prijave oštećenih osoba. Intenzivnije smo nazočni u centru Trogira, posebno usmjereni na područja oko obrazovnih ustanova i ugostiteljskih objekata i nismo zatekli takve osobe niti smo imali postupanja. Napominjemo da do sada nemamo niti jednu dojavu ili prijavu o imovinskim kaznenim djelima koje bi počinile maskirane osobe radi čega pozivamo građane da se suzdrže od dijeljenja neprovjerenih informacija, a ako imaju saznanja o konkretnim događajima da obavijeste policiju na 192 nakon čega ćemo obaviti sve potrebno. Dijeljenjem neprovjerenih informacija iz nepoznatih izvora možete uzrokovati više štete nego koristi, poručili su iz PU SD.