17 C
Trogir
NaslovnicaVIJESTITROGIRPREDSJEDNIK MILANOVIĆ PRIMA NARODNU GLAZBU TROGIR U POVODU VELIKOG JUBILEJA

PREDSJEDNIK MILANOVIĆ PRIMA NARODNU GLAZBU TROGIR U POVODU VELIKOG JUBILEJA


Narodna glazba Trogir, jedno od najstarijih glazbenih društava u Hrvatskoj, imat će posebnu čast da povodom svoje 200. obljetnice u ponedjeljak, 20. listopada, bude primljena kod predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića u Uredu na Pantovčaku.

Inicijativa za ovaj prijem potekla je još prošle godine tijekom svečane sjednice Gradskog vijeća Grada Trogira, kada se predsjednik Milanović fotografirao s članovima Narodne glazbe. Taj trenutak bio je povod za ideju da se, u sklopu velike obljetnice, uputi i službeni posjet predsjedniku Republike.

  • Iznimna nam je čast. Uzbuđeni smo kako zbog prijema, tako i zbog zajedničkog putovanja koje smo odlučili spojiti s ovom prigodom, kazala nam je predsjednica Narodne glazbe Trogir Duška Guina.

Naime, iako je prijem kod predsjednika zakazan za ponedjeljak u 12 sati, trogirski glazbari već u subotu kreću na put. Umjesto direktnog dolaska u Zagreb, odlučili su organizirati mali trodnevni izlet u Gorski kotar. Cilj je, osim svečanog dijela, i međusobno druženje članova, koji zbog brojnih obveza u godini velikog jubileja nisu imali dovoljno vremena za ono što Narodnu glazbu čini posebnom – zajedništvo.

  • Mi nismo samo glazbari, mi smo obitelj. Ovo je prilika da se podružimo, zabavimo i provedemo vrijeme zajedno, onako kako smo navikli svih ovih godina, istaknula je Guina.

Na put ide oko 40 članova, a s njima će u ponedjeljak na Pantovčaku biti i zamjenik gradonačelnika Trogira, Viktor Novak. Glazbari ne dolaze praznih ruku – pripremaju i simbolične poklone iznenađenja za predsjednika Milanovića.

A.L.

Foto: NGT

ZADNJE OBJAVE