NaslovnicaVIJESTITROGIRNA DRIDU ZAPOČELA TRODNEVNICA SV. ANTI: MISA I KONCERT OBILJEŽILI PRVU VEČER

NA DRIDU ZAPOČELA TRODNEVNICA SV. ANTI: MISA I KONCERT OBILJEŽILI PRVU VEČER

Proslava blagdana sv. Ante na trogirskom Dridu u punom je tijeku, a započela je još 4. lipnja početkom devetnice koja svake večeri okuplja brojne vjernike. Središnji dio priprave započeo je sinoć, prvoga dana trodnevnice, koja i ove godine ima osobito svečan i sadržajan program.

Trodnevnicu predvodi fra Antonio Gašić, franjevac Bosne Srebrene, koji se trenutačno nalazi na studiju u Rimu gdje se priprema za doktorat. Prva večer trodnevnice protekla je u znaku glazbe i zajedništva. Nakon misnog slavlja održan je koncert Zbora splitskih liječnica i liječnika pjevača, koji su uz klavirsku pratnju prof. Ante Milasa izveli prigodan program. Zborom je ravnao maestro Blaženko Juračić, dok je program vodio dr. Mario Radić Filipović.

Program proslave nastavlja se i danas, 11. lipnja. U 18:30 sati na rasporedu je krunica sv. Anti i litanije, dok će u 19 sati svetu misu ponovno predvoditi fra Antonio Gašić. Liturgijsko pjevanje animirat će Mješoviti katedralni zbor sv. Lovre iz Trogira.

Vjernici će se i u narednim danima nastaviti pripravljati za blagdan sv. Ante, jednog od najštovanijih svetaca u Dalmaciji, čija proslava na Dridu svake godine okuplja velik broj štovatelja.

A.L.

Foto: Dino Čaljkušić

ZADNJE OBJAVE