Proteklog vikenda, od petka do nedjelje, jedriličarski klub Trogir bio je ponosni domaćin tradicionalne regate za klasu Optimist – KUP KAIROS. Ova iznimno važna regata, koja je ujedno bila i kvalifikacijska pred izborne regate, okupila je čak 101 mladog jedriličara iz cijele Hrvatske, a nakon tri dana uzbudljivog jedrenja odrađeno je ukupno osam plovova.
Prvog dana, natjecatelji su odjedrili jedan plov po laganom vjetru, dok je drugi dan donio pravu jedriličarsku poslasticu – četiri plova po južnom vjetru koji je testirao i izdržljivost i vještine mladih jedriličara. Treći i završni dan regate donio je još tri plova, a organizatori i sudionici složni su u ocjeni da je regata bila izuzetno uspješna.
Posebno smo ponosni na nastup naših mladih jedriličara iz JK Trogir! Naš klub predstavljalo je čak 17 natjecatelja, među kojima je bila i većina iz škole jedrenja, kojima je ovo bila prva regata. Najvažnije je da su svi koji su se našli na startnoj liniji uspjeli završiti barem jedan plov, što je za nas ogroman uspjeh i pokazatelj kvalitetnog rada s mladim jedriličarima.
U ukupnom poretku, naš Jadran Rožić ostvario je sjajan rezultat – zauzeo je šesto mjesto, a ujedno je bio i drugi u svojoj dobnoj kategoriji do 12 godina. Jakov Žaja također je pokazao odličnu formu, zauzevši 10. mjesto.
Pobjednik ovogodišnjeg Kupa Kairos je Antonio Jelić iz JK Mornar, kojem ovim putem čestitamo na izvrsnom jedrenju i zasluženoj pobjedi!
Još jednom zahvaljujemo svim natjecateljima, trenerima, roditeljima i volonterima koji su doprinijeli uspješnoj organizaciji regate. Vidimo se iduće godine na novom izdanju Kupa Kairos – s još više natjecatelja, još više jedrenja i, naravno, još više uživanja u ovom predivnom sportu!
JK Trogir – s ponosom i srcem za jedrenje!
Tekst & Foto: Jedriličarski klub Trogir