Trogirani srušili prvoplasiranu ekipu Sonik Puntamike

Napisao/la
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Košarkaši Trogir priredili su veliko iznenađenje u 8. kolu A2 lige - jug pobjedivši na domaćem terenu prvoplasiranu ekipu Sonik Puntamike 81:76.

KK Trogir - KK Sonik Puntamika 81:76 (14:17; 39:36;53:58)

Gosti su u utakmicu ušli kao veliki favoriti i prije početka susreta sigurno su u mislima već su upisali pobjedu nad Trogirom, međutim domaćini su odigrali sigurno najbolju utakmicu ove sezone i iznenađujuće pobjedili velikog favorita.

Prva četvrtina je završila omjerom koševa 14:17 za goste. Drugu četvrtinu (25:19)Trogirani su bolje otvorili i sa odličnim rolama u obrani preokrenuli su utakmicu te na poluvrijeme otišli s vodstvom 39:36.

U trećoj četvrtini(14:22) utakmica opet odlazi na stranu Sonika i na kraju ove četvrtine izgledalo je da će Trogirani upisati još jedan uvjerljiv poraz. U posljednjih deset minuta susreta Sonik ulazi s prednošću 53:58.

U posljednjoj četvrtini Trogir je i u obrani i u napadu ubacio u brzinu više, odlična igra u reketu i čvrsta obrana pokazala se kao pravi recept za pobjedu nad  najboljom ekipom u ligi.

Atmosfera u dvorani bila je uzavrela, klupa Trogira zadnje 4 minute bila je konstantno na nogama. Utakmica se lomila do zadnje minute, a u konačnici veliko srce igrača Trogira ovaj put bilo je jače od iskustva Sonika i nisu dopustili da im se dogodi isti scenarij kao na predhodnim utakmicama kada su u posljednjim minutama gubili utakmice. Igrači Sonika nisu mogli vjerovati kada je sudac označio kraj, a semafor pokazivao rezultat 81:76 za Trogir.

- Ovo je iznimno važno za ekipu i nadam se da će ovo bit prekretnica u glavama igrača i da će momci osjetiti ovaj adrenalin i na svaki trening dolaziti sa srcem i trenirati s još većom strašću i ljubavlju. Ne želim nikoga istaknuti jer danas nije pobijedio pojedinac već kolektiv, rekao je trener Trogira Šime Vidaković.